Sort by
  • Just Love and a Thousand Songs

    ★★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Disenchanted

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Queen: Mother and Monarch

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Mother/Android

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Intrusion

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Miley Cyrus Presents Stand by You

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Isabel

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★½

  • The Marksman

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★