ignacia has logged 229 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tammy

Tammy

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Edit this entry  
04
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Edit this entry  
03
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
20
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
ReMastered: Massacre at the Stadium

ReMastered: Massacre at the Stadium

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Edit this entry  
19
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry