ignacia has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale

The Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Call

The Call

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry