RSS feed for ocelema
  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • The Fantastic Journey of Margot & Marguerite

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Last Summer

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Captive State

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Slender Man

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½