Sort by
  • Anyone But You

    ★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • Saltburn

    ★½

  • Red, White & Royal Blue

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • After Ever Happy

    ½

  • Not Okay

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • After We Collided

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Half of It

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • After

    ★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour