• The Green Knight

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • My Zoe

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Blackbird

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Beats

    ★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Great Hack

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ½

  • Glass

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Robin Hood

    ★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ½

  • Hunter Killer

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Peppermint

    ★½

  • The Predator

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★