• Holidate

    ½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Eli

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ½

  • American Son

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★½

  • Secret Obsession

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • After

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bad Seeds

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • How It Ends

  • Cam

    ★★★½

  • How to Get Over a Breakup

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Candy Jar

    ★★

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Benji

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • The Open House

    ½

  • Searching

    ★★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • A Christmas Prince

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Toc Toc

    ★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Meus 15 Anos

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★