eli has logged 57 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Greta

Greta

2018
×
Edit this entry  
17
Happily N'Ever After

Happily N'Ever After

2006
×
½
Edit this entry  
17
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
After

After

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Meus 15 Anos

Meus 15 Anos

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lake House

The Lake House

2006
×
★½
Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Those People

Those People

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Loev

Loev

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phenomena

Phenomena

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry