• Fifty Shades Darker

  • Rings

    ½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Party Crashers 2

    ★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★

  • My Annoying Brother

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Satanic

    ½

  • Me Before You

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Lemonade

    ★★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★½

  • Miracles from Heaven

    ★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Hush

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Loev

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

  • Paper Towns

  • Carol

    ★★

  • Those People

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • The DUFF

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • Cobain: Montage of Heck

  • Loucas pra Casar

    ★½

  • The Interview

    ½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Book of Life

    ★★★★

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Nightcrawler

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Sex Tape

    ★★

  • 22 Jump Street

  • Maleficent

    ★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • 4 Moons

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★