• The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★½

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Carrie

    ½

  • Her

    ★½

  • Hope

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of James Franco

  • One Direction: This Is Us

    ★★½

  • I Spit on Your Grave 2

  • Young & Beautiful

    ★★★★

  • The Wolverine

  • Pacific Rim

  • This Is the End

  • The Hangover Part III

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Bling Ring

  • Fast & Furious 6

  • We're So Young

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw 3D

  • In His Steps

  • De Pernas pro Ar 2

  • Paranormal Activity 4

  • House at the End of the Street

  • The Impossible

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ½

  • O Diário de Tati

  • Step Up Revolution

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Snow White and the Huntsman

  • Men in Black 3

  • Artificial Paradises

  • The Avengers

  • The Lucky One

    ★★

  • The Hunger Games

  • Radio Rebel

  • This Means War

  • LOL

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • We 3

    ★★★★★

  • Xingu

  • Missing

  • Captains of the Sands

    ★★★★

  • Courageous

  • Mardi Gras : Spring Break

  • 360

  • Shame

  • Glee: The Concert Movie

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Friends with Benefits

  • Untangle

  • Cyberbully

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Monte Carlo

  • Qualquer Gato Vira-Lata

  • The Hangover Part II

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Sleeping Beauty

    ½

  • The Ledge

    ½

  • Thor

  • Rio

  • Jane Eyre

    ★★★★★

  • One Day

  • I Am Number Four

  • Big Mommas: Like Father, Like Son