• Married to the Mob

    ★★★★★

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • PlayTime

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Chinatown

    ★★★★★

  • Imitation of Life

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • All About Eve

    ★★★★★