Lyndell Clark has logged 440 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solace

Solace

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jade

Jade

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Windmill Massacre

The Windmill Massacre

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mind Ripper

Mind Ripper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Are Alive

The Dead Are Alive

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Worry Dolls

Worry Dolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Alien Dead

The Alien Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Black Waters of Echo's Pond

The Black Waters of Echo's Pond

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rigor Mortis

Rigor Mortis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
S.F.W.

S.F.W.

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Candles

Black Candles

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry