Lyndell Clark has logged 52 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Panic in Year Zero!

Panic in Year Zero!

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Up the Creek

Up the Creek

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Premonition

The Premonition

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmares

Nightmares

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombie High

Zombie High

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ski School

Ski School

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spring Break

Spring Break

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle Beach

Miracle Beach

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hardbodies

Hardbodies

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Private Resort

Private Resort

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shock 'Em Dead

Shock 'Em Dead

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Document of the Dead

Document of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Destroyer

Destroyer

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Walks at Midnight

Death Walks at Midnight

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zoombies

Zoombies

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Before Time

The Before Time

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Slender

Slender

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strange Invaders

Strange Invaders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trapped

Trapped

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry