• Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★★

  • Day of the Dead: Bloodline

    ★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Bullet Head

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Boar

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Primal Rage

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Terrified

    ★★★★

  • 24 Hours to Live

    ★★★

  • Justice League

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Lasso

    ★★★

  • House Shark

    ★★★½

  • Beyond Skyline

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Dead Ant

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

    ★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★

  • Feral

    ★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★★

  • Dead Night

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Pyewacket

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Ravenous

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • The Hatching

    ★½

  • Jackals

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Leatherface

    ★★★½

  • Victor Crowley

    ★★★★

  • The Hatred

  • The Mimic

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Little Evil

    ★★★

  • Sharknado 5: Global Swarming

    ★★★

  • Starship Troopers: Traitor of Mars

    ★★½

  • Mon Mon Mon Monsters

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★★

  • Lowlife

    ★★★★

  • Amityville: The Awakening

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★½