• The Frighteners

    ★★★★★

  • Death Valley

    ★★★★

  • Deadly Blessing

    ★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★★★

  • The Island

    ★★★

  • Ticks

    ★★★★

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★★½

  • Gangster Squad

    ★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • The Last Stand

    ★★★★

  • Broken City

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • The Imposter

    ★★★★

  • Hara-Kiri: Death of a Samurai

    ★★★★

  • Livid

    ★★★

  • West of Memphis

    ★★★★★

  • Four Rooms

    ★★½

  • Hello Mary Lou: Prom Night II

    ★★★★