• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • 4 Kings

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • The Medium

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Ghost Lab

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • The Con-Heartist

  • Brave Revolutionary Redubbed

  • Saved by the Party-State

  • Her Five Lives

    ★★★★

  • Ghost Like Us

    ★★★★

  • Death of Soldier

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Irani Bag

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Dew

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Cave

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★