• The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • King Rocker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½