Sort by

Sean has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vikings

The Vikings

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry