Sort by

Sean has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Greed

Greed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry