• The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • My Name

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

  • Nightbooks

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Prey

    ★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN EVERLAND]

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★½

  • The Loud House Movie

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ½

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Midnight

    ★★★

  • Nevertheless,

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • My Roommate Is a Gumiho

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Naked Singularity

    ★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Voyagers

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Moxie

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½