blank has logged 257 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
G.I. Joe: Ever Vigilant

G.I. Joe: Ever Vigilant

×
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
21
BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN HAWAII]

BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN HAWAII]

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
Edit this entry  
02
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
½
Edit this entry  
28
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2017
×
½
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Follow Me

Follow Me

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
26
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry