Sort by

Paul has logged 67 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Child

The Child

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
Read the review Edit this entry  
30
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Voodoo Island

Voodoo Island

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Comeback

The Comeback

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
The Forest

The Forest

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Raven

The Raven

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dagon

Dagon

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The She Beast

The She Beast

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of the Long Shadows

House of the Long Shadows

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Savage Island

Savage Island

1985
×
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day of the Panther

Day of the Panther

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Way Out West

Way Out West

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Miss

Swiss Miss

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Stabilizer

The Stabilizer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Chump at Oxford

A Chump at Oxford

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bohemian Girl

The Bohemian Girl

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry