RSS feed for Paul

Paul has rated 11 films released in the 1920s.

  • Un Chien Andalou

    ★★★

  • The Lodger: A Story of the London Fog

    ★★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★½

  • Safety Last!

    ★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★½

  • The Unknown

    ★★★½

  • The Lost World

    ★★★½

  • Häxan

    ★★★

  • Wings

    ★★★

  • The Cocoanuts

    ★★½

  • The Epic of Everest

    ★★★★