Sort by
  • Perfect Days

    ★★★★½

  • Last Summer

    ★★★★

  • The Mother of All Lies

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Disco Boy

    ★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Aqueronte

    ★★★½

  • Human Nature

    ★★★½

  • Center, Ring, Mall

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★

  • Full River Red

    ★★★

  • Hidden Blade

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Gush

    ★★★½

  • Kim's Video

  • 48 Hours

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Cat Daddies

    ★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Tell It Like a Woman

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Till

    ★★½

  • Athena: The Making Of

  • The Flagmakers

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Devotion

    ★★★

  • Einbein (leg)

  • Carmen

    ★★★

  • Chevalier

    ★★★½

  • Remembering Every Night

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • No Bears

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Bros

    ★★★½

  • The Son

    ★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • Saint Omer

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★½

  • Retrograde

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½