• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Polaroid

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Little Italy

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • House of the Witch

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • The Accountant

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Miles Ahead

    ★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • It Follows

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • About Time

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★