Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Swiped

Swiped

2018
×
½
Edit this entry  
05
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
Read prior review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry