saffron has logged 17 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beauty Shop

Beauty Shop

2005
×
★★½
Edit this entry