• Night Teeth

    ½

  • My Name

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Alien Xmas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Ava

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • I Love You, Stupid

    ★★

  • House Arrest

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Cordelia

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Instinct

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • An Easy Girl

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Despite Everything

    ★★

  • Juanita

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Oh, Ramona!

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Aurora

    ★★★★½

  • Polar

    ★½

  • In Family I Trust

    ★★½

  • By the Grace of God

    ★★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • The Holiday Calendar

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★★★

  • Christmas with a View

  • Nothing to Hide

    ★★★★

  • Stars by the Pound

    ★★★½

  • An Affair

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Softness of Bodies

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • The Freshmen

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Amanda

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Long Way Home

    ★★★★

  • Like Father

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½