• Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Public Enemies

    ★★★

  • Revolutionary Road

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Bucket List

    ★★★★

  • I Am Legend

    ★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Hannibal Rising

    ★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • Walk the Line

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • The Aviator

    ★★★★★

  • The Notebook

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Red Dragon

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★★

  • Hannibal

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Snatch

  • Gladiator

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Donnie Brasco

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★★