Sort by

OJ1999 has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beats

Beats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry