• No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Paramedic

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Don't Listen

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • They Reach

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Z

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Spiral

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½