• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

  • The Kissing Booth 2

  • #Alive

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Middleditch & Schwartz

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • How to Build a Girl

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Vivarium

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Swallow

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½