Naomi has logged 138 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
22 July

22 July

2018
×
Edit this entry  
13
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry