• Free Guy

    ★★★

  • Save Ralph

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Burn the Witch

    ★★★½

  • Sightless

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Fractured

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • The Act

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Tau

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★