nicole has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
30
The Act

The Act

2019
×
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Colonia

Colonia

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Regression

Regression

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Tau

Tau

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry