Maria has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry