Sort by

okcordero has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wings

Wings

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry