• The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Dog

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Blacklight

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

  • The Card Counter

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★