Oksobasically has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sheffey

Sheffey

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anne of Green Gables: The Continuing Story

Anne of Green Gables: The Continuing Story

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Anne of Green Gables: The Sequel

Anne of Green Gables: The Sequel

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry