Sort by

OlaKvamsdal has logged 50 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unobjectified Masturbators

Unobjectified Masturbators

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Chica Chile Norway

Chica Chile Norway

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
It's Now or Never

It's Now or Never

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Araucaria

Dear Araucaria

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Butterfly Man

Butterfly Man

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Box

The Box

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Battle of the Jazz Guitarist

The Battle of the Jazz Guitarist

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pushwagner

Pushwagner

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Family

Midnight Family

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gina Jaqueline - Midt i en drøm

Gina Jaqueline - Midt i en drøm

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bjarne Hates the Camera

Bjarne Hates the Camera

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nowhere Home

Nowhere Home

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fox's Widow

The Fox's Widow

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone with the Woman

Gone with the Woman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ashlad and His Good Helpers

The Ashlad and His Good Helpers

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Papirdragen

Papirdragen

1963
×
Read the review Edit this entry  
08
The Steadfast Tin Soldier

The Steadfast Tin Soldier

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ashlad and the Hungry Troll

The Ashlad and the Hungry Troll

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Is the Law

Love Is the Law

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tim and Teddy

Tim and Teddy

1949
×
Read the review Edit this entry  
03
Et hundeliv med meg

Et hundeliv med meg

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Frick and the Fiddle

Little Frick and the Fiddle

1952
×
Read the review Edit this entry  
03
Karius og Baktus

Karius og Baktus

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass

Glass

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Mail

Night Mail

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry