Sort by

Christian has logged 116 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Longest Summer in America

The Longest Summer in America

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry