Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Broker

Broker

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lowndes County and the Road to Black Power

Lowndes County and the Road to Black Power

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Shadowed

Shadowed

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Frame

The Big Frame

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Violent Years

The Violent Years

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dangerous Passage

Dangerous Passage

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Today I Hang

Today I Hang

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Assigned to Danger

Assigned to Danger

1948
×
★★★
Edit this entry  
23
The Black Vampire

The Black Vampire

1953
×
★★★★
Edit this entry  
22
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Taiga

Taiga

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomorrow We Live

Tomorrow We Live

1942
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bait

Bait

1954
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Stitch of Life

A Stitch of Life

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nagi's Island

Nagi's Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dr. Hugo

Dr. Hugo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Let Me Hear It Barefoot

Let Me Hear It Barefoot

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Girl with Hyacinths

Girl with Hyacinths

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prater

Prater

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joan of Arc of Mongolia

Joan of Arc of Mongolia

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dorian Gray in the Mirror of the Yellow Press

Dorian Gray in the Mirror of the Yellow Press

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Riverside Mukolitta

Riverside Mukolitta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Escape in the Fog

Escape in the Fog

1945
×
★★★½
Edit this entry  
18
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Immaculate

Immaculate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Close

Close

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Blank City

Blank City

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Drowning

The Drowning

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Handsome Harry

Handsome Harry

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bantú Mama

Bantú Mama

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whispering Footsteps

Whispering Footsteps

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long-Term Coffee Break

Long-Term Coffee Break

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Two People

Two People

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Crossroads

Crossroads

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Conflagration

Conflagration

1958
×
★★★★
Edit this entry  
14
Backfire

Backfire

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Her Brother

Her Brother

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Specter of the Rose

Specter of the Rose

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nighthawk's First Love

The Nighthawk's First Love

2021
×
★★★
Edit this entry