Sort by

Marya E. has logged 451 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shiny Shrimps

The Shiny Shrimps

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Bathroom Stalls & Parking Lots

Bathroom Stalls & Parking Lots

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Halston

Halston

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
It Takes a Lunatic

It Takes a Lunatic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Crocus

Crocus

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Pinball

Pinball

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Joy Street

Joy Street

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
El Doctor

El Doctor

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jefferson Circus Songs

Jefferson Circus Songs

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Visitation

Visitation

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Black Godfather

The Black Godfather

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lost World

The Lost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shoot to Kill

Shoot to Kill

1947
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Shoot to Kill

Shoot to Kill

1947
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Another Man's Poison

Another Man's Poison

1951
×
★★
Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Photograph

Photograph

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Port of New York

Port of New York

1949
×
★★★
Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Banyon

Banyon

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry