Sort by

Marya E. has logged 384 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Where Are the Children?

Where Are the Children?

1986
×
★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Holland in Ice

Holland in Ice

1917
×
★★★★
Edit this entry  
23
Expedition to the North Pole

Expedition to the North Pole

1916
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Il Natale di Cretinetti

Il Natale di Cretinetti

1909
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ida's Christmas

Ida's Christmas

1912
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

1901
×
★★★
Edit this entry  
23
The Little Match Girl

The Little Match Girl

1914
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Mistletoe Bough

The Mistletoe Bough

1904
×
★★★★
Edit this entry  
23
Broncho Billy's Christmas Dinner

Broncho Billy's Christmas Dinner

1911
×
★★★★
Edit this entry  
23
Father Christmas and the Fairy

Father Christmas and the Fairy

1898
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Praise House

Praise House

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beyond Tomorrow

Beyond Tomorrow

1940
×
★★★
Edit this entry  
22
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mr. Soft Touch

Mr. Soft Touch

1949
×
★★★★
Edit this entry  
22
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
18
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Four Women

Four Women

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Diary of an African Nun

The Diary of an African Nun

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Illusions

Illusions

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Standing at the Scratch Line

Standing at the Scratch Line

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Passion Flower

Passion Flower

1930
×
★★★
Edit this entry  
18
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Krane's Confectionery

Krane's Confectionery

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sleepwalking Land

Sleepwalking Land

2007
×
★★★★
Edit this entry