• I Shall Not Be Removed: The Life of Marlon Riggs

    ★★★★½

  • No Regret

    ★★★★★

  • Black Is … Black Ain’t

    ★★★★★

  • Color Adjustment

    ★★★★★

  • Tongues Untied

    ★★★★★

  • Ethnic Notions

    ★★★★★

  • One Second

    ★★★★½

  • Anthem

    ★★★★½

  • Affirmations

    ★★★★★

  • Long Train Running: A History of the Oakland Blues

    ★★★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Ste. Anne

    ★★★½

  • Best Sellers

    ★★★½

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • The Gravedigger’s Wife

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★