• Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★

  • Seobok

    ★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • A Writer's Odyssey

    ★★★★

  • Fatale

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Songbird

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Uncanny Counter

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • More Than Family

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★½

  • The Swordsman

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

    ★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★★

  • Greenland

    ★★

  • Steel Rain 2: Summit

    ★★½

  • Double World

    ★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Me and Me

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • Alone

    ★★½

  • May the Devil Take You Too

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★★★★

  • The Closet

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Crazy Samurai Musashi

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • Ashfall

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Moving On

    ★★★½

  • The Shed

    ★★½

  • Man of Men

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Detention

    ★★★