Sort by

Olevar has logged 187 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint

Saint

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
When mommy comes back

When mommy comes back

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Outside

The Outside

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Troll

Troll

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Noise

Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ferpect Crime

The Ferpect Crime

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cult Of VHS

Cult Of VHS

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venus

Venus

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Elderly

The Elderly

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Manticore

Manticore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Savage Harvest

Savage Harvest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry