RSS feed for olgaakerman
  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • After

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Anon

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★★

  • Godless

    ★★★★

  • Alias Grace

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Originals

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • Rebel in the Rye

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Night Of

    ½

  • Clash

    ★★★★★

  • 11.22.63

    ★★★★★

  • War and Peace

    ★★★

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Listen to Me Marlon

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • The Blue Elephant

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Generation War

    ★★★★★

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★★