• Save Ralph

    ★★★★

  • Stay Out of the Attic

    ½

  • Sentinelle

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Shook

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Cookie Num Num

    ★★★½

  • Dancing with the Cars

    ★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★½

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★★★½

  • Dory Finding

    ★★★

  • Unparalleled Parking

    ★★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★½

  • Alien Xmas

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • My Dad's Christmas Date

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Birth of Valerie Venus

    ★★★½

  • Joey

    ★★★★½

  • Cha

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Something Borrowed

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Little Big Women

    ★★★★

  • System Error

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Tobi and the Turbobus

    ★★★½

  • Breakdown

    ★★★½

  • Freya

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Heartbeat of Squirrels

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Verisimilitude

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★