Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • GODSPEED

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Wolf House

  • Annihilation

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★